Ürünlerimiz %100 Doğaldır
Üye Girişi   |    Kayıt Ol

Sarımsaklı Şampuan

 Çevresel faktörlerin ve kimyasal saç bakım ürünlerinin olumsuz etkilerini silin!
    2 günde bir saçlarınızı sarmısaklı şampuan ile yıkamanız hem saçlarınıza kimyasal şampuanların verdiği zararlardan koruyacak hemde yağlanma kepek gibi problemlerinize çare olacak. Sarımsak özlü şampuanı, saçları yıpranan, saçlarının güçlenmesini isteyen, dökülme problemi olmasa da uzman bir şampuan arayanlar da kullanabilir.

 

 “Sultanların saçlarını güzelleştiren sarımsak, artık sizin de saçlarınızı güzelleştirecek”
    Saçları dökülenler, yıpranmış saçlarını onarmak isteyenler, saç köklerini güçlendirmek isteyenler. Eğer sizde saçlarınız için uzun süredir uzman bir şampuan arıyorsanız, artık buldunuz. 5000 yıllık tarihiyle sarımsak, saçların en büyük dostu, sarımsak artık değişime uğradı, kokusu yok, kullanımı kolay ve artık şampuan!

 

   Günlük yaşantımızda saçımıza yaptığımız her işlem, onlara zarar verir ve ömrünü kısaltır, bu işlemlere bağlı olarak önlenebilir saç dökülmeleri yaşarız, yağlanma, koparak dökülme, kullandığımız saç şekillendiricilerinden kaynaklanan dökülmeler önlenebilir saç dökülmeleridir. Önlenemeyen saç dökülmeleri ise genetik, stres ve sağlık sorunlarından kaynaklanan dökülmelerdir. Önlenemeyen saç dökülmesi için mutlaka güçlü bir saç çıkartıcı kullanmak, diğer tüm saç sorunları için ise sarımsak şampuanından yardım almanızı öneriyoruz.

 

   Sarımsağın tam 5000 yıllık bir tarihi var, bilinen en önemli doğal antibiyotiktir, sarımsağın saça olan faydaları saymakla bitmiyor. Dökülmeleri durdurmaya yardımcı, yeni saç oluşumlarını destekleyici, saça dair her türlü sorunu çözmede yardımcı olduğu yüzyıllardır bilinmekte. Peki neden herkes rahatlıkla doğal sarımsak kullanmıyor? Çünkü sarımsağın kullanımı zor ve kokusu ne yazık ki dayanılmaz. Bizler sizin için sarımsağın doğallığından ödün vermeden, kokusuz ve kullanımı çok kolay bir şampuan ürettik. Artık sarımsak kullanmak saçlarınızı yıkamak kadar kolay.

 

Sarımsak Şampuanı ve İçeriği

 

   Sarımsak, Isırgan, Buğday, Menekşe, Avokado ve doğal çinko bileşenleri.

İçeriğindeki sarımsağın kokusunu gidermek için, yapay parfümler ya da koku gidericiler kullanmak yerine, menekşe ve avokadodan faydalanıldı. Menekşe ve Avokadonun saç üzerinde kepek ve kaşıntıyı gidermek gibi de etkileri vardır.

 

Neden Sarımsak Şampuanı?

 

Sarmısaklı şampuan yapısında; saçın genel yapısı ve saç derisini güçlendirecek birçok bitki özünü bir arada barındırır. Başlıcaları; sarımsak, ısırgan, menekşe, avokado, buğday özleri ve doğal çinko bileşenidir. Bu ekstrelerin herbirinin saç için faydaları ayrı ayrı bilinmektedir.

 

1. Sarımsak Yağı: Formülümüzün yapısında miktar ve hacim olarak en çok bulunan temel etken maddeyi oluşturmaktadır. Sarımsak yapısında, A, B, C vitaminleri, allicin, Coq10, selenium, kükürt bazlı eterik yağ içeren ve halk tababetinde birçok konuda faydalanılan temel bitkilerden biridir. Saç için kullanımı binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Saç köklerinde mantarlaşmayı engelleyerek, saç köklerine ulaşan besin miktarını % olarak artırmakta ve saçın genel yapısının daha güçlü olmasını sağlamaktadır. İçerdiği eterik yağ ise saçlı deride kan akışını artırmakta ve deriyi dezenfekte etmektedir. Halk arasında saç kıran denilen rahatsızlığa tedavi amacıyla kullanılması içerdiği bu eterik (kükürt bazlı) yağın etkinliğinden dolayıdır.

 

2. Isırgan Otu: Şampuan formülleri su bazı altında üretilirler. Bu şampuanın üretim sürecinde saf su yerine pH değeri 5,5 e eşitlenmiş ısırgan otu suyu kullanılmıştır. Isırgan; saç köklerinde DHT birikimini engeller. DHT hormonu erkek ve kadında saç dökülmesinin başlıca faktörlerindendir.

 

Isırganın bu etkisinden dolayı saç daha güçlü bir yapıya kavuşacaktır.

3. Avokado Yağı: Avokado meyvesinden damıtma yöntemi ile elde edilen bu sabit yağ; yoğun miktarda a vitamini ve protein içerir. Bu maddeler saçın genel görünümünde parlaklık ve canlılık sağlanması ve dışsal faktörlerin (yanlış şampuan kullanımı, hava kirliliği vb.) meydana getirdiği yıpranmayı azaltmaya yardımcı olur.

 

4. Buğday Yağı:Yapısında e vitamini, b grubu vitaminler yönünden zengindir. Bu vitaminler günlük olarak da kullanılabilen saç bakım ürünlerinin temel ham maddelerini oluşturmaktadır. Saçın matlaşmasını engellediği gibi uzama sürecini aktif olarak desteklemektedir.

 

5. Çinko: Çinko elementi vücudumuz için hayati önem taşıyan temel maddelerdendir. Hemen hemen bütün metabolizmik fonksiyonlarımızın yapısında kullanılır. Ayrıca haricen kullanımında deri ve özellikle saç üzerine olan hücreleri yenileyici ve güçlendirici özelliği çoğu bakım ürününün temelinde kullanımına ana neden olmuştur. Çinko hücre yenilemeyi tetikleyen bir elementtir. Saç ve saç derisi ile ilgili sorunların büyük kısmında ( kepek oluşumu, kaşıntı, pullanma, saçta uzamama vb.) düzenli uygulama sonucu tedavi ettiği bilinmektedir.

 

Sarımsaklı Şampuan'ın Kullanımı

 

   Saçlarınızı bol su ile ıslatın bir miktar sarmısak şampuanı ile köpürtün 5 dakika boyunca hafif hareketlerle saç derinize masaj yapın, bol su ile durulayın. Dilerseniz işlemi tekrar edebilirsiniz.

   Sarımsaklı şampuan, mekanik işlemlere bağlı saç dökülmelerinde, yani fön, saç düzleştirici, saç şekillendirici gibi ürünlere bağlı saç dökülmelerini durdurmakta %95 etkilidir. Yıpranmış saçları onarır, saçları güçlendirir. Hızlı ve etkin sonuçlar doğurur. Ayrıca yağlanmaya bağlı saç dökülmelerini durdurmakta da son derece başarılıdır.

%100 Organik Sarımsaklı Şampuan

 

Yorumlar

Misafir
10.02.2011
acaba koku yapıormu
Yönetici : ozon yağının hafif bir kokusu vardır ancak bu sizi rahatsız edecek kadar yoğun bir koku değildir..
Misafir
09.11.2010
sarımsak şampuanını müşterilerime satıyorum kullananlar gelip birdaha aliyor övgüler çok güzel denemeyen varsa en yakın aktarcıdan alsın saçla ilgili hiçbir problem bırakmıyor deneyin.
Misafir
04.11.2010
sarımsak diyince kokmasından boşuna endişelenmişim :) saça iyi geleceği söylenen her şey bu şampuanın için de var. kullamaya başladım oldukça memnunum, elbette tavsiye ediyorum teşekkürler.
Misafir
03.11.2010
şampuandan çok memnunum.. saçlarımdaki dökülmeler kesildi ve canlılık kazandı.

Yorum Yap

  • Adınız
  • Yorumunuz
YORUMLAR
ebru
20.08.2014
Arkadaslar ben kuaforum ve cok rahat tum musterilerime kulla... Devamı
selen
17.08.2014
ben daha bugün aldım inş bir işe yarar Devamı
Misafir
02.07.2014
göz altı morluğum çok yoğun ne yaptıysam geçmedi Devamı
ETİKET BULUTU